Ferro Vanadium

Dobavljač ferovanadijuma za FeV40, FeV50, FeV60 i FeV80

ZhenAn zaliheFeV40, FeV50, FeV60 i FeV80 ferovanadijza proizvodnju čelika i legura. Različiti razredi daju različite koncentracije vanadijuma, omogućavajući da se specifikacija FeV uskladi sa potrebnom hemijom čelika i proizvodnim potrebama.

Pregledajte proizvode ferovanadijuma u nastavku da biste uporedili dostupne klase, hemijske specifikacije i veličine čestica. Ako već imate specifikaciju nabavke, možete nam je poslati i na uparivanje razreda i ponudu.

Dostupne klase fero vanadijuma

FeV40 Ferro Vanadium

Ferro Vanadium 40
V: 38–45%

FeV50 Ferro Vanadium

Ferro Vanadium 50
V: 48–55%

FeV60 Ferro Vanadium

Ferro Vanadium 60
V: 55–65%

FeV80 Ferro Vanadium

Ferro Vanadium 80
V: 75–85%

 
 

Ferro Vanadium Gradacije i specifikacije

Ferovanadijum je dostupan u različitim razredima prema sadržaju vanadijuma i zahtevima za nečistoćom. ZhenAn trenutno snabdevaFeV40, FeV50, FeV60 i FeV80za različite zahtjeve proizvodnje čelika i legiranja.

Koristite donju tabelu sa specifikacijama da uporedite sadržaj vanadija, ograničenja glavnih nečistoća i dostupne veličine čestica. Konačnu klasu treba odabrati u skladu sa potrebnom hemijom čelika i vašom postojećom praksom dodavanja legure.

Proizvodi
FeV40 ferro vanadium
FeV50 ferro vanadium
FeV60 ferro vanadium
FeV80 ferro vanadium
Ocjena FeV40 FeV50 FeV60 FeV80
vanadijum (V) 38–45% 48–55% 55–65% 75–85%
ugljik (C) Manje ili jednako 0,6% Manje ili jednako 0,6% Manje ili jednako 0,5% Manje ili jednako 0,5%
silicijum (Si) Manje ili jednako 2,0% Manje ili jednako 2,0% Manje ili jednako 1,5% Manje ili jednako 1,5%
aluminijum (Al) Manje ili jednako 2,5% Manje ili jednako 2,5% Manje ili jednako 2,0% Manje ili jednako 2,0%
Uobičajene veličine čestica
  • 10–50 mm
  • 10–100 mm
  • Prilagođene veličine prema potvrđenim zahtjevima

Ako već koristite određeni nivo FeV, uporedite potreban V opseg, granice nečistoća i veličinu čestica sa trenutnom specifikacijom pre nego što promenite materijal ili dobavljača.

Kako odabrati pravi fero vanadij

Odabir između FeV40, FeV50, FeV60 i FeV80 trebao bi početi sa potrebnim dodatkom vanadijuma i specifikacijom čelika, a ne jednostavnim odabirom razreda s najvećim sadržajem vanadija.

Potreban sadržaj vanadijuma

Viša-V klasa ferovanadijuma općenito zahtijeva manju težinu legure za uvođenje iste teoretske količine vanadijuma. Međutim, odgovarajuća klasa također ovisi o potrebnoj kemiji čelika i postojećoj praksi legiranja.

Granice nečistoće

Uporedite ugljenik, silicijum, aluminij i druge specificirane granice nečistoća sa zahtjevima čelika koji se proizvodi. Samo ime FeV razreda nije dovoljno da potvrdi da li materijal odgovara specifikaciji.

Veličina čestica

Veličina čestica treba da odgovara načinu rukovanja postrojenja i metodi dodavanja legure. Kada mijenjate materijal ili dobavljača, potvrdite da je predloženi raspon veličina{1}}čestica pogodan za postojeći proces.

Postojeća praksa proizvodnje čelika

Vreme dodavanja, uslovi rastvaranja i stvarni oporavak vanadijuma mogu uticati na potrošnju FeV. Kvalitet koji se uspješno koristi u jednoj proizvodnoj ruti ne treba automatski biti tretiran kao najbolja opcija za drugu.

Ako upoređujete više- i niže-V ocjene, pogledajte našupoređenje FeV50 i FeV80 za proizvodnju čelika.

Ferro Vanadium za proizvodnju čelika

Ferovanadijum se koristi kao dodatak leguri koja sadrži vanadijum- kada vanadijum čini deo potrebne hemije čelika. Odgovarajući razred FeV i količina dodatka ovise o specifikaciji čelika i proizvodnom putu.

Konstrukcijski i HSLA čelik

Ferovanadij se koristi u konstrukcijskim i -niskolegiranim čelicima visoke čvrstoće{1}} kada je kontrolisana mikrolegacija vanadijuma dio dizajna čelika.

Traženi nivo FeV treba da bude usklađen sa ciljnom hemijom i postojećim procesom proizvodnje čelika.

01

Pipeline Steel

Čelik koji sadrži vanadijum- može se koristiti u primjenama u cjevovodima gdje je potrebna čvrstoća i kontrolirano mikrolegiranje.

Odabir FeV treba uzeti u obzir specifikaciju čelika, granice nečistoća i praksu dodavanja legure.

02

Alat i legirani čelik

Ferovanadij se takođe može koristiti u alatnim i legiranim čelicima kada vanadij čini deo zahtevanog sastava legure.

Za strože hemijske okvire, sadržaj vanadijuma i granice nečistoća treba pažljivo potvrditi.

03

Ostali vanadijum{0}}legirani čelici

Ferovanadij se može uzeti u obzir za druge vrste čelika gdje je vanadij specificiran kao legirajući ili mikrolegirajući element.

Samo naziv aplikacije ne bi trebalo da se koristi za određivanje zahtevanog stepena FeV.

04

Veličina čestica fero vanadijuma i oblik isporuke

Ferovanadijum se može isporučiti u različitim rasponima veličina-čestica kako bi odgovarao zahtjevima za rukovanje i dodavanje legure.

  • 10–50 mm
  • 10–100 mm
  • Prilagođene veličineprema potvrđenim zahtjevima

Veličina čestica može uticati na rukovanje materijalom i otapanje nakon dodavanja rastopljenom čeliku. Umjesto da tretirate jedan raspon veličina kao prikladan za svaki proces, navedite veličinu koju zahtijeva vaša postojeća metoda dodavanja legure.

Kada tražite ponudu, navedite i potrebnu FeV ocjenu i opseg{0}}veličina čestica.

Ferro vanadium particle size for steelmaking

Ferro Vanadium kvaliteta i kontrola serije

Za ponovljene narudžbe za proizvodnju čelika, ferovanadij treba procijeniti za više od nominalnog FeV razreda. Hemijski sastav, veličinu čestica i konzistenciju šarže treba provjeriti u odnosu na dogovorenu specifikaciju kupovine.

Hemijski sastav

Potvrdite potreban opseg vanadijuma zajedno sa dogovorenim granicama za ugljenik, silicijum, aluminijum i sve druge specificirane elemente.

Konzistentnost veličine čestica

Konzistentna veličina čestica pomaže u održavanju ponovljivijeg rukovanja materijalom i uslova dodavanja legure između serija.

Batch Documentation

Gdje je to potrebno za narudžbu, zapisi o kemijskoj analizi, dokumentacija serije ili druge dogovorene informacije o inspekciji mogu se potvrditi prije otpreme.

Usklađivanje specifikacija

Ako zamjenjujete postojeći materijal ferovanadijuma, navedite trenutnu specifikaciju kako bi se predloženi FeV stepen mogao uporediti na istoj osnovi hemije i veličine{0}}čestica.

Informacije o pakovanju i snabdevanju

Pakovanje ferovanadijuma treba potvrditi prema obliku proizvoda, količini pošiljke i zahtjevima za rukovanje.

Za ponudu, navedite potrebnu FeV ocjenu, veličinu čestica, količinu, odredište i sve specifične zahtjeve za pakovanje ili inspekciju.

Zašto odabrati ZhenAn kao dobavljača fero vanadijuma

ZhenAn isporučuje metalurške proizvode i proizvode od ferolegura od 1993. Za narudžbe ferovanadijuma, fokusiramo se na potvrđivanje potrebne kvalitete, kemijske specifikacije, veličine čestica, pakiranja i zahtjeva za inspekciju prije ponude i otpreme.

Ako zamjenjujete postojećeg dobavljača FeV, vaša trenutna specifikacija može se koristiti kao osnova za poređenje proizvoda.

ZhenAn ferro vanadium supplier and factory

30,000 m²

Područje fabrike

150.000 tona

Godišnji kapacitet proizvodnje i prodaje

30+ godina

Iskustvo u nabavci metalurških proizvoda

Povezani Ferro Vanadium vodiči

Ako upoređujete razrede FeV ili pregledavate performanse ferovanadijuma u proizvodnji čelika, sljedeći tehnički vodiči pružaju detaljnije informacije:

Podrška za kvalitet i certifikaciju

ZhenAn certification document
ZhenAn certification document
ZhenAn certification document
ZhenAn certification document
ZhenAn certification document

Customer Visits

Customer visit to ZhenAn ferroalloy factory
International customer visiting ZhenAn
Customer visit at ZhenAn facility
ZhenAn customer factory visit
Customer meeting at ZhenAn factory
International ferroalloy customer visit
Customer visit to ZhenAn production facility
ZhenAn metallurgical product customer visit

Često postavljana pitanja o opskrbi Ferro Vanadiumom

Koje vrste ferovanadijuma isporučujete?

ZhenAn isporučuje FeV40, FeV50, FeV60 i FeV80. Ovi razredi pružaju različite koncentracije vanadijuma i granice nečistoća za različite zahtjeve proizvodnje čelika i legiranja.

Koja je razlika između FeV50 i FeV80?

Glavna razlika je koncentracija vanadija. FeV50 u našoj trenutnoj specifikaciji sadrži 48–55% V, dok FeV80 sadrži 75–85% V. Veći sadržaj V generalno znači da je potrebno manje ferovanadijuma za isti teoretski dodatak vanadijuma, ali konačni odabir treba također uzeti u obzir granice nečistoća, uslove procesa i efektivne troškove.

Koje veličine čestica ferovanadijuma su dostupne?

Uobičajene dostupne veličine čestica uključuju 10–50 mm i 10–100 mm. Prilagođene veličine čestica također se mogu razgovarati u skladu sa zahtjevima potvrđene narudžbe.

Koje informacije trebam dati za ponudu ferovanadijuma?

Navedite traženi razred FeV, sadržaj ili specifikaciju vanadijuma, granice nečistoća, veličinu čestica, količinu, odredište i sve specifične zahtjeve za pakovanje ili inspekciju.

Možete li uskladiti moju postojeću specifikaciju ferovanadijuma?

Ako već kupujete ferovanadij, možete nam poslati svoju trenutnu specifikaciju. Možemo uporediti traženi nivo FeV, opseg vanadijuma, granice nečistoća i veličinu čestica sa dostupnom specifikacijom prije ponude.

Pošaljite svoju specifikaciju Ferro Vanadium

Trebate FeV40, FeV50, FeV60 ili FeV80? Pošaljite nam vašu potrebnu klasu, hemijsku specifikaciju, veličinu čestica i količinu za usklađivanje specifikacije i ponudu.

Ako zamjenjujete postojećeg dobavljača ferovanadijuma, također možete poslati svoju trenutnu specifikaciju kako bi se raspoloživi materijal uporedio na istoj osnovi.

Dobijte ponudu za Ferro Vanadium

Kao jedan od najprofesionalnijih proizvođača i dobavljača ferovanadijuma u Kini, odlikuju nas kvalitetni proizvodi i konkurentna cijena. Budite sigurni da ćete ovdje kupiti ferovanadij na lageru s popustom iz naše tvornice. Kontaktirajte nas za prilagođenu uslugu. ферро ванадий һатып алыу заказы, ферро ванадий һатыу, ферро ванадий маркетингы

Dom

Telefon

E-pošte

Upit